ّگروه تخصصی کسب درآمد
ّخرید و فروش ارز اینترنتی
ّتبلیغات ویژه
ّبهترين سرويس کسب در آمد از طريق پاپ آپ و پاپ باکس

آخرین اخبار و اطلاعیه های مهم :

سویفت ارائه سرویس به ایران را قطع کرد

نوشته شده توسط م حسین زاده در ۲۵ اسفند ۹۰ - ۱۱:۳۸ ب.ظ

سویفت ارائه سرویس به ایران را قطع کردReviewed by مهدی حسین زاده on Mar 15Rating: 5.0سویفت ارائه سرویس به ایران را قطع کرد

در پی اعلام آمادگی قبلی سرویس جهانی معاملات مالی (سویفت) برای قطع ارتباط با ایران در پی تحریم های بین المللی، این سرویس از امروز خدمات دهی به ایران را متوقف کرد. تحریم ایران توسط سویفت

تابناک در این‌باره نوشت: سویفت امروز اعلام کرد ارتباطات خود با بانک‌هایی از ایران که مشمول تحریم های اتحادیه اروپا هستند را قطع کرده است.

در همین رابطه، خبرگزاری «سی. بی. اس» ضمن بیان این خبر، این اقدام را به منزله عملی شدن موثر تحریم های اتحادیه اروپا و تلاش برای منزوی کردن ایران از نظر اقتصادی معرفی کرد؛ زیرا معاملات مالی بدون استفاده از سویفت غیرممکن است.

سویفت مخفف نام «انجمن ارتباطات جهانی بین بانکی» است. این سرویس به منزله یک نقطه اتصال بین بانکی عمل می کند که برای انجام هرگونه تجارت بین المللی، از جمله تجارت نفت و گاز ضروری است.

سویفت در بیانیه ای در رابطه با اقدام خود اعلام کرد «تحریم های اتحادیه اروپا، شرکت هایی مانند سویفت را از ادامه فراهم کردن خدمات مالی تخصصی برای بانک های تحت تحریم اتحادیه اروپا منع می کند».

در همین رابطه، «لورنزو کامپوس»، رئیس اجرایی سویفت نیز گفته است: «قطع ارتباط بانک ها، برای سویفت یک عمل غیرعادی و بی سابقه است. این امر نتیجه مستقیم اعمال بین المللی و چندجانبه برای تشدید تحریم های مالی ایران است».

به این ترتیب، با قطع خدمات دهی از سوی سویفت به ایران، پرداخت مبالغ مربوط به فعالیت های تجاری برای بخش دولتی و خصوصی کشور به شدت مشکل می شود. در حقیقت این اقدام را باید پیشرفته ترین مرحله از تحریم های غرب دانست که تاکنون علیه کشورمان اعمال شده است.


برچسب نوشته :،
فرستاده شده در اخبار و اطلاعیه ها | ۲ نظر


۲ پاسخ برای “سویفت ارائه سرویس به ایران را قطع کرد”

  1. توسط م حسین زاده در اسفند ۲۶, ۱۳۹۰ | پاسخ

    نظر شما نسبت به این اقدام بانک بین المللی چیست ؟

  2. توسط علیرضا در اسفند ۲۶, ۱۳۹۰ | پاسخ

    سلام من راجب درست یا غلط بودنش نظری ندارم اما بدون سوایفت حساب های لیبرتی ما هم به ایران پولی پرداخت نخواهند کرد.

ارسال نظر

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید : * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران
Sitemap Google profile