زنگ تفریح،مطالب خواندنیمقاله و کتاب های کسب درآمد

تاثیر متقابل IT بر کار آفرینی و اشتغال

تاثیر متقابل IT بر کار آفرینی و اشتغال

جهان در سال های اخیر شاهد انقلاب اطلاعات و ارتباطات بوده و تحولات اجتماعی عظیمی در آن بوجود آمده است بطوریکه در اثر این تحولات ، قرن جاری به نام فناوری اطلاعات و ارتباطات به ثبت رسیده است . در عصر اطلاعات و ارتباطات سطح بینش و آگاهی مردم افزایش یافته و کلیه فعالیت های مردم تاثیر متقابل IT بر کار آفرینی و اشتغالدنیا در قالب شبکه های ارتباطی به تعادل رسیده و کنترل شده است .

در این عصر دنیا دهکده ای متصل است که افراد آن در هر لحظه که بخواهند به هر گوشه آن می توانند مسافرت کنند ، از اخبار آن مطلع شوند و یا بدان جا پیغام بفرستند . فناوری اطلاعات و ارتباطات بر کلیه فعالیت های اجتماعی از جمله کار آفرینی اثر گذاشته و در بسیاری از آنها تحولات اساسی بوجود آورده است .

کارآفرینی و اشتغال

امروزه کارآفرینی به شدت به بسترهای فناوری اطلاعات وابسته است و از آن بهره زیادی می گیرد . از سوی دیگر توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات خود مرهون کارآفرینی است . فعالیت های کار آفرینانه باعث شناخت نیازها ، خلق ایده ها و تولد فناوری ها می شوند.

در هر حال تحولات تکنولوژی همه چیز را متحول کرده است و حتی اشتغال نیز از این تحولات مصون نمانده است . در حالیکه یک معضل اساسی در کشور های در حال توسعه از جمله ایران بیکاری است ، حل معضل بیکاری در شرایط دنیای ما به دو مولفه بازار و آموزش وابسته است . صنعت اطلاعات نقش اساسی در ایجاد اشتغال دارد . علاوه بر بسیاری از مشاغل که خود ایجاد می کند به صنعت IT نیز رونق می دهد و در آنجا نیز باعث اشتغال فراوان می گردد. مشاغلی چون مدیریت ، مشاوره، تحلیلگری ، اطلاع رسانی و بسیاری از خدمات مختلف نمونه هایی از مشاغل صنعت اطلاعات می باشند . برنامه نویسی ،تحلیل و طراحی سیستم و مهندسی نرم افزار یا سخت افزار نیز نمونه هایی از مشاغل صنعت IT  می باشند .

“همچنین می توانید با پیوستن به گروه تخصصی کسب درآمد از اینترنت در تلگرام یک قدم از سایرین جلوتر باشید .

بر گرفته از : روزنامه صنعت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا