زنگ تفریح،مطالب خواندنیمقاله و کتاب های کسب درآمد

ثروتمند واقعی کیست ؟

ثروتمند واقعی کیست ؟

امروز به مطلبی برخوردم به نظرم جالب بود این مطلب برداشته شده از سایتی است که در انتها نامش آورده شده است به احتمال زیاد نام بیل گیتس به گوشتان خورده است و نیازی به توضیح راجع به این شخص نیست اما جواب سوالی که از ایشان پرسیده میشود و داستانش به احتمال زیاد برای شما هم جالب و مفید باشد از بیل گیتس پرسیدند : از تو ثروتمند تر هم هست؟ ثروتمند واقعی کیست ؟ثروتمند واقعی کیست ؟

در جواب گفت : بله فقط یک نفر.

پرسیدند : چه کسی ؟

در جواب گفت : من سالها پیش زمانی که از اداره اخراج شدم و به تازگی اندیشه های در حقیقت طراحی مایکروسافت را تو ذهنم داشتم پی ریزی میکردم، در فرودگاهی در نیویورک بودم که قبل از پرواز چشمم به نشریه ها و روزنامه ها افتاد. از تیتر یک روزنامه خیلی خوشم اومد. دست کردم توی جیبم که روزنامه رو بخرم دیدم که پول خرد ندارم. برای همین اومدم منصرف بشم که دیدم یک پسر بچه سیاه پوست روزنامه فروش، وقتی این نگاه پر توجه منو دید؛

گفت : این روزنامه مال خودت. بخشیدمش به خودت بردار برای خودت.

گفتم : آخه من پول خرد ندارم.

گفت : برای خودت بخشیدمش؛ برای خودت.

سه ماه بعد بر حسب تصادف توی همون فرودگاه و همون سالن پرواز داشتم. دوباره چشمم به یه مجله خورد. دست کردم تو جیبم باز دیدم پول خورد ندارم. باز همون بچه بهم گفت این مجله رو بردار برای خودت.

گفتم پسرجون چند وقت پیش باز من اومدم یه روزنامه بهم بخشیدی تو هر کسی میاد اینجا، دچار این مسئله میشه بهش میبخشی؟!

پسره گفت : آره من دلم میخواد ببخشم از سود خودمه که میبخشم.

به قدری این جمله پسر؛ و این نگاه پسر، تو ذهن من مونده که با خودم فکر کردم؛ خدایا این بر مبنای چه احساسی اینا رو میگه؟

 بعد از ۱۹ سال، زمانی که به اوج قدرت رسیدم تصمیم گرفتم این فرد رو پیدا کنم تا جبران گذشته رو بکنم.

اکیپی رو تشکیل دادم و گفتم برید و ببینید در فلان فرودگاه کی روزنامه میفروخته. یک ماه و نیم تحقیق کردند متوجه شدند یک فرد سیاه پوست که الان دربان یک سالن تئاتره. خلاصه دعوتش کردن اداره.

ازش پرسیدم : منو میشناسی؟

گفت : بله، جناب عالی آقای بیل گیتس معروف که دنیا میشناسدتون.

بهش گفتم : سال ها قبل زمانی که تو پسر بچه بودی و روزنامه میفروختی دو بار چون پول خرد نداشتم، به من روزنامه مجانی دادی، چرا اینکار رو کردی؟

گفت : طبیعی است چون این حس و حال خودم بود.

گفتم : حالا میدونی چه کارت دارم، میخوام اون محبتی که به من کردی رو جبران کنم.

جوون پرسید : به چه صورت؟

هر چیزی که بخوای بهت میدم.

 (خود بیل گیتس میگه : این جوون وقتی با من صحبت میکرد مرتب میخندید)

 پسره سیاه پوست گفت : هر چی بخوام بهم میدی؟

هرچی که بخوای.

واقعاً هر چی بخوام؟

گفتم : آره هر چی که بخوای بهت میدم، من به ۵۰ کشور آفریقایی وام داده ام.

به اندازه تمام اونا به تو میبخشم.

جوون گفت : آقای بیل گیتس نمیتونی جبران کنی.

گفتم : یعنی چی؟ نمیتونم یا نمیخوام؟

گفت : توانائیش رو داری اما نمیتونی جبران کنی.

پرسیدم : واسه چی نمیتونم جبران کنم؟

جوون سیاه پوست گفت : فرق من با تو در اینه که من در اوج نداشتنم به تو بخشیدم ولی تو در اوج داشتنت، میخوای به من ببخشی و این چیزی رو جبران نمیکنه.

اصلا جبران نمیکنه. با این کار نمیتونی آروم بشی. تازه لطف شما از سر ما زیاد هم هست!

بیل گیتس میگه همواره احساس میکنم ثروتمند تر از من کسی نیست؛

جز این جوان ۳۲ ساله  سیاه پوست

برگرفته شده از سایت : numberology.ir

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. باسلام امروز وقتی خواستم وارد یه سایت بشم با خودم گفتم برم توسایتی که برام مفید باشه وببینم میتونم درآمدی از این سایت داشته باشم یا نه وچشمم به داستان بیل گیتس افتادکه خیلی جالب بود وقتی این داستانو خوندم خواستم منم یه داستان از زندگی خودم براتون تعریف کنم شاید بعضی ها عبرت بگیرند از وقتی که یادم میاد کار میکردم حتی تو هنرستان که بودم سر کلاس وقتی استادمون درس میداد من نقشه ی قالی رو لقط میزدم همیشه دوست دارم کار کنم واز وقتم بهترین استفاده رو بکنم چون تو یه خانواده زندگی کردیم که خیلی وضعمون خوب بود ولی بدلایلی که نمیخوام قصمون طولانی بشه بختمون برگشت وما هممون یعنی بابام و3تا داداشام واسه خوشی دل مادرمون سخت کار میکردیم برادر بزرگمون با عموم کار میکرد ازون کوچیکتر مدام تهران تبریز میکرد واز من بزرگتر بابابام کار میکردمنم واسه خودم مغازه باز کرده بودم وکارم از همشون خوب بود تا اینکه داداش بزرگم وبخاطر حقوق کمی که عموم بهش میداد پیش خودم اوردم همه چی خوب بود تا اینکه فهمیدیم داداش ابی چند میلیون بدهی بالا آورده ببخشید دوستان واقعا شرمنده نمیتونم بقیه شوتعریف کنم ولی میخوام پیامی رو که میخواستم بدونیدروبنویسم اون سیاه پوسته بیل گیتس کاملا کاری رو انجام داده بود که من تا امروزانجام دادم وخواهم داد ولی داییم میگه توهنوز یه حوزی که اگه یه بشکه ازت آب بردارن خشک میشی دریا باش واون وقت به همه با بشکه آب بده…………..باتشکر اگه کسی راجع به جواب داییم پیامی داره خواهشا برام بفرسته email amiraliiulduz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا