متفرقه کسب درآمد اینترنتیمقاله و کتاب های کسب درآمد

چگونه موفق باشیم ، ۳۰ نکته برای موفقیت !

چگونه موفق باشیم

آیا باید بدانیم که چگونه موفق باشیم ؟ آدم های موفق خودشان را با افرادی که با آنها هم فکر هستند، متحد می‌کنند. آنها اهمیت و ارزش قسمتی از یک گروه بودن را می‌دانند و می توان گفت آدم های موفق ۳۰ فرق کلی با دیگران دارند که دانستن آنها بد نیست :

۱- فرصت‌هایی را می‌بینند و پیدا می‌کنند که دیگران آنها را نمی‌بینند.چگونه موفق باشیم

۲- از مشکلات درس می‌گیرند، در حالی که دیگران فقط مشکلات را می‌بینند.

۳- روی راه‌ حل‌ها تمرکز می‌کنند.

۴- هوشیارانه و روشمندانه موفقیت‌شان را می‌سازند، در زمانی که دیگران آرزو می‌کنند موفقیت به سراغ‌شان‌ آید.

۵- مثل بقیه ترس‌هایی دارند ولی اجازه نمی‌دهند ترس آنها را کنترل و محدود کند.

۶- سوالات درست را به شیوه صحیح از خود می‌پرسند. سوال‌هایی که آنها را در مسیر مثبت ذهنی و روحی قرار می‌دهد.

۷- به ندرت از چیزی شکایت می‌کنند و انرژی‌شان را به خاطر آن از دست نمی‌دهند. همه چیزی که شکایت کردن باعث آن است فقط قرار دادن فرد در مسیر منفی‌بافی و بی‌ثمر بودن است.

۸- سرزنش نمی‌کنند (واقعا فایده‌اش چیست؟) آنها مسئولیت کارهایشان و نتایج کارهایشان را تماما به عهده می‌گیرند.

۹- وقتی ناچارند از ظرفیتی بیش از حد ظرفیت‌شان استفاده کنند همیشه راهی را برای بالا بردن ظرفیت‌شان پیدا می‌کنند و بیشتر از ظرفیت‌شان از خود توقع دارند. آنها از آنچه دارند به نحو کارآمدتری استفاده می‌کنند.

۱۰- همیشه مشغول، فعال و سازنده هستند. هنگامی که اغلب افراد در حال استراحت هستند آنها برنامه‌ریزی کرده و فکر می‌کنند تا وقتی که کارشان را انجام می‌دهند استرس کمتری داشته باشند.

۱۱- خودشان را با افرادی که با آنها هم فکر هستند، متحد می‌کنند. آنها اهمیت و ارزش قسمتی از یک گروه بودن را می‌دانند.

۱۲- بلندپرواز هستند و دوست دارند حیرت‌انگیز باشند. آنها هوشیارانه انتخاب می‌کنند تا بهترین نوع زندگی را داشته باشند و نمی‌گذارند زندگی‌شان اتوماتیک‌وار سپری شود.

۱۳- به‌وضوح و دقیقا می‌دانند که چه چیزی در زندگی می‌خواهند و چه نمی‌خواهند. آنها بهترین واقعیت را دقیقا برای خودشان مجسم و طراحی می‌کنند به جای اینکه صرفا تماشاگر زندگی باشند.

۱۴- بیشتر از آنکه تقلید کنند، نوآوری می‌کنند.

۱۵- در انجام کارهایشان امروز و فردا نمی‌کنند و زندگی‌شان را در انتظار رسیدن بهترین زمان برای انجام کاری از دست نمی‌دهند.

۱۶- آنها دانش‌آموزان مدرسه زندگی هستند و همواره برای یادگیری روی خودشان کار می‌کنند. آنها از راه‌های مختلفی مثل تحصیلات آموزشگاهی، دیدن و شنیدن، پرسیدن، خواندن و تجربه کردن یاد می‌گیرند.

۱۷- همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینند و توانایی پیدا کردن راه درست را دارند.

۱۸- دقیقا می‌دانند که چه کاری باید انجام دهند و زندگی‌شان را با از شاخه‌ای به شاخه‌ای دیگر پریدن از دست نمی‌دهند.

۱۹- ریسک‌های حساب‌شده‌ای انجام می‌دهند؛ ریسک‌های مالی، احساسی و شغلی.

۲۰- با مشکلات و چالش‌هایی که برایشان پیش می‌آید سریع و تاثیرگذار روبه‌رو می‌شوند و هیچ وقت در مقابل مشکلات سرشان را زیر برف نمی‌کنند. با چالش‌ها روبه‌رو می‌شوند و از آنها برای پیشرفت خودشان بهره می‌برند.

۲۱- منتظر قسمت و سرنوشت و شانس نمی‌مانند تا آینده‌شان را رقم بزند. آنها بر این باورند که با تعهد و تلاش و فعالیت، بهترین زندگی را برای خودشان می‌سازند.

۲۲- وقتی بیشتر مردم کاری نمی‌کنند؛ آنها مشغول فعالیت هستند. آنها قبل از اینکه مجبور به کاری بشوند، عمل می‌کنند.

۲۳- بیشتر از افراد معمولی روی احساسات‌شان کنترل دارند. آنها همان احساساتی را دارند که ما داریم ولی هیچ‌گاه برده احساسا ت‌شان نمی‌شوند.

۲۴- ارتباط‌گرهای خوبی هستند و روی رابطه‌ها کار می‌کنند.

۲۵- برای زندگی‌شان برنامه دارند و سعی می‌کنند برنامه‌شان را عملی کنند. زندگی آنها از کارهای برنامه‌ریزی نشده و نتایج اتفاقی عاری است.

۲۶- در زمانی که بیشتر مردم به هر قیمتی می‌خواهند از رنج کشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب کنند، افراد موفق قدر و ارزش کار کردن و بودن در شرایط سخت را می‌فهمند.

۲۷- ارزش‌های زندگی‌شان معلوم است و زندگی‌شان را روی همان ارزش‌ها بنا می‌کنند.

۲۸- تعادل دارند. وقتی از لحاظ مالی موفق هستند، می‌دانند که پول و موفقیت مترادف هم نیستند. آنها می‌دانند افرادی که فقط از نظر مالی در سطح مطلوبی قرار دارند، موفق نیستند. این در حالی است که خیلی‌ها خیال می‌کنند پول همان موفقیت است. ولی آنها دریافته‌اند که پول هم مثل بقیه چیزها یک وسیله است برای دستیابی به موفقیت.

۲۹- اهمیت کنترل داشتن روی خود را درک کرده‌اند. آنها قوی هستند و از اینکه راهی را می‌روند که کمتر کسی می‌تواند برود، شاد می‌شوند.

۳۰- از خودشان مطمئن هستند.

با در نظر گرفتن این ۳۰ نکته ساده اما مهم حال می دانیم که چگونه موفق باشیم و به موفقیت ادامه دهیم !

“همچنین می توانید با پیوستن به گروه تخصصی کسب درآمد از اینترنت در تلگرام یک قدم از سایرین جلوتر باشید .

نوشته های مشابه

‫35 دیدگاه ها

 1. سلام برهمه دوستان
  زندگی زیبا س
  من ی گل فروش سر چهاراه سمته شهرک غرب بودم ی زمانی نظافت چی شرکت خدماتی بودم خیلی کار کردم ک درون خودمو باور کردم ک میشه اگه خودت بخوای ب هرچی بخوای برسی حتی با جیب خالی جیب و پول ما زبان ماست و فکر درست ما
  تجربه شکست شکست هیچ وقت پس نکشیدم راهمو ادامه دادم شبها گرسنگی میکشیدم ک ب اون هدفم برسم ما فقط باید فکرکنیم زمانی ک ی کاری ک شروع میکنیم روزی ۳ ساعت برای ی هدف ارزشمند تبلیغات کنیم ک بشناسنمون برای هر کاری نیرویه خودشو قرار بدیم هیچ وقت هیچ وقت نزارین ی روز از تبلیغات عقب بمونین دوم اموزش کارتونو خودتون باید بگردین پیداش کنین هیچ کس راهنما ندارین ب غیر از درون خودتون ما میتونیم با بهترین نوع رفتار و بهترین نوع توضیحات درمورد کالامون ب اون درجه ک باب میل تون هس برسین من یه بی سوادم
  جسارته منو ببخشین ب امیده روزی ک هیچ جوانی محتاج کسی نباشه یاعلی

 2. من ۱۴ سالمه و تو همه ی مسیر های زندگیم شکست میخورم و الان به شدت نا امیدی وجودم رو گرفته . انگار زندگیم رو به زوال و نابودیه … میشه بهم یه راهنماییی بکنین؟؟

  1. سلام
   به نظرتون ۱۴ سالگی برای این همه ناامیدی زود نیست هرچند اوضاع ممکنه آشفته باشه اما کمی صبر و فکر و توکل به خدا مطمئننا همه مشکلات رو از بین میبره این رو یادتون نره که مشکلاتی رو که شما باهاش دست و پنجه نرم می کنید تنها برای شما نیست وبارها ممکنه برای دیگران اتفاق افتاده باشه . موفقیت شما رو آرزومندم .

 3. درودخوبان. من ۳۰سالمه تازه میخوام یه مغازه بازکنم. ترس واسترس دارم که درکارم موفق خواهم شدیانه. وبعضی وقتاامیدوارم. مشورت بادوستان وآشنایانم. انرژی منفی به من میده. راهنمای وکمکم کنیدلطفا. منتظرم

  1. سلام
   دوست گرامی
   امیدواریم در کارتون موفق باشید برای زدن مغازه بهتره قبلش در اون صنف شاگردی کنید به دست اوردن تجربه با سرمایه کسی که قبلا تو کار بوده واقعا بهتره اگر هم تجربه دارید که ترس به دل راه ندید . موفق باشید .

 4. سلام به همه دوستان من علی ۲۴ سالمه یک سال تمام واسه فوتبالیست شدن تلاش کردم و تو هر تست گیری شکست خوردم ….. ولی بازم نا امید نیستم چون میدونم یک موفقیت لازمه تا تمام این شکستامو بشوره و ببره و میدونم حتما موفق میشم و رویاهام تحقق پیدا میکنه با یاری خداوند.آرزوی موفقیت واسه همتون دارم.

 5. سلام خسته نباشید من هفت ماه برای گواهینامه ثبت نام کردم ازمونها دفعه اول قبول شدم ولی از شانسم یک مربی نصیبم شد که شش جلسه از بین برد مجبور شدم مربیم عوض کنم تا امدم با اون راه بیفتم جلسه ها تمام شدبعد مجبور شدم با داداشم که خیلی عصبی برم تمرین دفعه اول رفتم از بس بچه ها ترس بهم انتقال دادن ردشدم دفعه دوم همه چی عالی فقط از دنده عقب رد شدم وبعد از ترس رد نشدن دیگه نرفتم تا چهل وشش روز رفتم رد شدم حالا میخوام برای بار چهارم برم خیلی نگرانم چون دیگه برادرم من نمیبره تمرین میگه تو نمیتونی واین بار باید حتما قبول شم چون اموزشگاه دیگه وقت نداره تا دهم اردیبهشت باور کنید خنگ نیستم واز گواهینامه گرفتن نمیتونم بگذرم از بچگی ارزوم بوده

  1. سلام
   خوب شکست همیشه پلی بوده برای رسیدن به موفقیت و این مراحل شما رو بارها کسان دیگه ایی طی کردند به راه خودتون ادامه بدید بزودی احتمالا شاهد موفقیت های شما خواهیم بود .

 6. سلام خسته نباشید من از هفت سالگی کارمیکنم نه پدر داشتم نه مادر در شرایط سختی بزرگ شدم میشه گفت از زیر صفر شروع کردم نتونستم درس بخونم چون که از نظر مالی خیلی ضعیف بودم الانم هستم من تا به امروز که ۲۳ سال دارم از نظر مالی زیر صفر قرار دارم هرچقدر درمیارم بیشتر از اون خرج دارم خیلی دوست دارم پیشرفت کنم اما این مشکلاتی که دارم مانع از هر پیشرفتی که میتونم داشته باشم میشه من اصلا نمیتونم به این فکر کنم که مجموعی زیر دست من باشه چون که سواد کافی برای انجام هیچ کاری ندارم ولی دوست ندارم کسی شکست خوردن منو ببینه من نه خونه دارم نه پول کلا مشکلات من از نظر مالی هستش من از داشتن چیز های پیشه پا افتاده ام محروم هستم من حق انتخاب ندارم همیشه مجبور به کاری هستن آیا راهی هست که نجات پیدا کنم ؟لطفا فکر نکنید این یک داستان ساختگی هستش ممنون

  1. سلام
   دوست عزیز همه ما تو زندگی معمول حتما مشکلاتی داریم و گاها دست به گریبان اما چیزی که به نظر میاد جلوی شما رو گرفته همین طرز فکر شماست که میگید نمیتونم از این به بعد به این فکر کنید که چطور می تونید … !

 7. سلام من از این اطلاعات خوشم اومد میخواستم یک ادم موفق باشم اما نمیدانم از کجا اغاز کنم

 8. سلام من واقعا این اطلاعاته شما رو پسندیدم و به این اعتقاد دارم اگ کسی به این سی مورد توجه داشته باشه و انجامشون بده به طور قطع به بهترین درجه در زندگیش خواهد رسید همیشه برقرار باشین

 9. سلام امیر هستم ۲۲ سالمه و تازه اول راهم و خیلی ناامیدم نمیدونم چجوری
  موفق باشم لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام
   نا امیدی از طرف شیطانه ، هرچند شرایط در خیلی از مسائل سخته ولی امید و توکل داشته باش به خدا در ضمن شما سنت مناسبه و هرکاری رو آغاز کنی ان شا ا به موفقیت میرسی . موفق باشی .

 10. بسیار مطلب مفیدی بود
  به کار گیری این مطالب در حوزه های کسب و کار الکترونیکی بسیار کارامد خواهد بود
  چون این شغل متقاضیان زیادی دارد و بسیار رقابت تنگاتنگی در این زمینه وجود دارد

 11. باسلام من ۳۸ساله هستم میخوام تو کار تعمیرات لوازم خونگی وارد بشم اما نمیدونم از کجا شروع کنم.لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام
   من در این زمینه تخصصی ندارم اما چون در زمینه تعمیراتی دیگه ایی فعالم برای این مورد بهتره استاد خوبی انتخاب کنید و سعی کنید بهترین باشید البته تجربه در تعمیرات خیلی مهمه، موفقیت فقط به تلاش و پشتکار ربط داره دوست گرامی .

 12. با سلام من ٣٠ سالمه دست به هر کاری میزنم نتیجه معکوس میده توی این سن نه شغل درست حسابی دارم نه هیچ پس اندازی مجردم هستم واقعا به بن بست رسیدم واقعا نمیفهمم باید چکار کنم لطفا منو راهنمایی کنید با تشکر

  1. سلام
   به نظرم بهتره اول طرز فکرتون رو عوض کنید چون همین طرز فکر احتمالا عامل مهمی تو نیتجه نگرفتن شماست بعدشم که پشتکار و به نتیجه رسوندن یک هدف ، یه تجربه شخصی به خود من ثابت کرده از این شاخه به اون شاخه پریدن و شتاب زیاد در نتیجه گرفتن عامل اصلی جواب نگرفتن و دلسردی تو هر هدفیه امیدوارم شما هم به کاری که علاقه دارید بپردازید و موفقیت رو تجربه کنید .

 13. سلام ممنونم از راهنماییهای ک ارائه دادید … من رشته هنر میخونم و تا الان در سطحی بهمون اموزش میدن خوب بودم اما دوست دارم بیشتر از این سطح یاد بگیرم اما هر کاری میخوام انجام بدم با شکست مواجه میشم و نمیتونم انجام بدم و هر روز با باور کردن اینکه نمیتونم کار هام بد تر میشه نمیدونم باید چکار کنم. ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا